O HAXN

Haxn - vodoznak

 

Základním kamenem nové barefootové obuvi HAXN je vytvoření optimálního tvaru boty, která kopíruje rozložení chodidla a tím respektuje přirozený tvar a správnou funkci nohy při chůzi.  

Podrážka vyrobena z přírodního kaučuku podporuje přirozený styl chůze a imituje svým jedinečným tvarem a provedením chůzi na boso. Bota se plně přizpůsobí povrchu, ale není třeba se obávat žádného píchání či tlačení jako při bosé chůzi. Svršek boty i podšívkové materiály z přírodní ušně zaručují prodyšnost a pohodlí, ale zároveň drží svůj tvar a mají dlouhou životnost.

 

DRŽÍME SE POCTIVÉHO ŘEMESLA

Vývoj barefootové značky HAXN trval necelé dva roky, kdy první kroky začínali u prapůvodu vzniku poctivé obuvi krok za krokem s jakým to dělali obuvníci od počátku tohoto řemesla. Nejdříve se docílilo ideálního tvaru kopyta a teprve potom se hledala cesta kvalitního souznění se spodní části obuvi, kde se noha setkává se zemí. Důsledně se pozorovala chůze malých dětí, kde se na obuvi, ve které chodily, dělali zásahy do všech částí vývoje. Odborník na vývoj podešví přenášel vzniklé myšlenky do výroby a boty se testovaly v co nejpřísnějších podmínkách pro ohybnost a oděr.

 

BOTA ZE SRDCE EVROPY

Jmenuji se Josef Polčák a celý profesní život navrhuji a vyrábím obuvnická kopyta. Bez nadsázky se mohu pochlubit tím, že co se nosí a vyrábí na evropském kontinentě, prošlo v nemalém poměru posledních 10 let mou dílnou na Valašsku a kus mé práce bych našel na stovce nejlepších značek celého trhu s obuví.

V roce 2020 při celkovém omezení výroby a vývoje v době „ covidové“ jsem začal pracovat s myšlenkou vytvořit celou botu a převážně docílit optimálního rozložení chodidla do objemu ideálně tvarované podešve.

HAXN obuv je výsledkem evropské ruční práce šikovných rodinných firem. I když moje srdce bije ve Zlínském kraji na Valašsku, kde máme i svého krále, zkušenost a dlouhodobá profesní dráha mne naučila využít z každé země Evropy to nejlepší co dokáže.

 

 

Zpět do obchodu